Jaro v Centrální parku na Praze 13 a okolí

2 května, 2019

Mám pro vás další tip na skvělou procházku teď na jaře a to rozkvetlým parkem na Praze 13, kde můžete nasát jarní atmosféru.

Kde se park nachází

Centrální park Prahy 13 se nachází nedaleko zastávky metra Lužiny. Od metra je to pouhých jen pár kroků do parku, po chvilce už se ocitnete v parku. V parku jsou dva rybníky Stodůlecký Nepomucký. Přes Nepomucký rybník vede tubus, kterým projíždí metro směrem Hůrka a zpět.

Co vše park nabízí

V parku se nabízí plno možností jak využít svůj volný čas. Okolo Nepomuckého rybníku je asfaltová cesta, kde se nabízí možnost sportu, např. in-line brusle, jízda na kole, běh atd. Díky tomu, že jsou oba dva rybníky propojeny pevnou cestou, můžete tak udělat jeden velký okruh. Okolo jsou rozmístěné lavičky a také dětské hřiště.

Nedaleko Nepomuckého rybníka se nachází restaurace Mirval, v parku směrem ke Stodůleckému rybníku je Kuželkárna a kousek od Stodůleckého rybníka Bernard Pub.

Park v období jara

Na jaře je opravdu hezky rozkvetlý, kvetou tu stromy i různé květiny podél rybníka. Kvete to tu skoro na každém rohu, kam se podíváte.

Kam se z parku můžete dostat?

Centrální park je spojen společně s Prokopským údolím, do kterého se můžete snadno dostat od Nepomuckého rybníka, trasa do údolí je značená pomocí rozcestníků.

Návštěva parku a okolí…

Protože vše rozkvétalo postupně, navštívila jsem park vícekrát. Nejvíc jsem se ale těšila na krásně rozkvetlé sakury 🌸🌺. Ty se nacházely u Nepomuckého rybníka přímo pod tubusem metra .

Na další rozkvetlé sakury jsem narazila v ulici Mohylová, kde jich bylo taky dost. Rozprostíraly se kolem panelového domu dokola z obou stran.

Tady jsou ty stromy stejně nejhezčí! I když jsem měla trochu strach, abych je neprošvihla a sakury už byly odkvetlé, ale naštěstí ne 😊👍.

Po cestě jsem narazila i na krásné šeříky, které jsou také na každém rohu, Hezky voní a kvetou v různých barvách.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články ✨

×