Novoroční ohňostroj Praha | 2019

6 ledna, 2019

1.1.2019 jako každý první den v roce se v Praze koná Novoroční ohňostroj, na který pravidelně každý rok chodíme. Tentokrát bylo skvělé počasí oproti minulým ročníkům. Předminulý rok byla mlha a nebylo nic vidět, takže se mi nepodařily zachytit žádné snímky. Letos sice trochu pršelo a byl vítr, ale bylo vidět a to bylo nejdůležitější.

Jak a kdy jsme vyrazili na ohňostroj

Vyrazili jsme opravdu s předstihem, skoro hodinu a půl před tím než ohňostroj začal. Do Prahy jsme jeli autem, proto i ta časová rezerva, aby jsme v klidu zaparkovali a našli vhodné místo. Nakonec jsme zaparkovali kousek od Letné, přesně u Ministerstva vnitra, odkud jsme pak cca 45 min před začátkem vyrazili hledat vhodné místo odkud bude hezky vidět.

Odkud jsme pozorovali?

Prošli jsme Letenskými sady a sešli dolů na Štefánikův most, na kterém se pomalu už seskupovali lidé, které hledali vhodné místo – ať už jen pro dívání nebo pro fotografování stejně jako my.

Prošli jsme tedy most až nakonec, kde jsme pak sešli dolů na Dvořákovo nábřeží. Šli jsme ještě kousek dál, tam kde jsou ukotvené lodě a tam jsme zůstali stát. Přece jen ohňostroj bude odpalován ve vzduchu a tak nebylo třeba jít, co nejblíže k místu, odkud bude odpalován, proto jsme zůstali raději dále odkud byl hezký výhled na celý ohňostroj.

Příprava na focení

Na místě jsem si připravila stativ, foťák nasměrovala zhruba do míst, kde by mohl být ohňostroj vidět a čekali jsme. Když bylo 17:45 čekaly cca 3 – 4 zkušební výstřely a taky varovné výstřely. Výstřely byly přibližně po 5 minutách a ke konci byly myslím dvě, díky tomu jsem si mohla správně nastavit foťák. 

Měla jsem s sebou připravenou i kabelovou spoušť, kterou jsem letos vyzkoušela na ohňostroj úplně poprvé. Je to skvělá věc, při focení jsem zvládla jak fotit tak i natáčet video na mobil.

Kdy to celé vypuklo?

V 18:00 ohňostroj začal, byl doplněn různými efekty a to jak přímo v ohňostroji tak i zvukovými efekty, (které jste mohli slyšet v rádiu).

Ohňostroj se nám opravdu líbil, byl moc hezký, možná byl i lepší než ten minulý rok. A teď už fotky z ohňostroje.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články ✨

×