Předjaří v Empírovém skleníku | 2019

2 dubna, 2019

Je tu další rok a já opět navštívila akci Předjaří v Empírovém skleníku na Pražském hradě. Minulý rok, kdy jsem tuto výstavu navštívila poprvé mě nadchla natolik, že už jsem nedočkavostí koukala na internet, kdy zase předjaří bude!

Kdy jsem na výstavu vyrazila?

Výstavu jsem si naplánovala hned na druhý den, co výstava začala.
Vstupné bylo opět symbolických 20,-. Po zaplacení vstupného byla trochu fronta. Když už jsem byla na řadě, paní u vchodu mi natrhla lístek a já mohla vstoupit dovnitř, do té krásy plné květin 🌺🌻🌼 .

Jak to ve skleníku vypadalo

Místo, kde výstava byla, bylo dost úzko (stejně jako minulý rok). Uprostřed byla úzká ulička, kterou se dalo jít jak směrem tam, tak i směrem zpět. Standardně se šlo po pravé straně.

Z každé strany byly květiny různých typů a barev, pomalu jsem nevěděla na kterou stranu se mám koukat dřív a co mám dříve fotit. Proto jsem si nejprve prošla jednu stranu, pak jsem se vrátila a prošla si i tu druhou.. 

Jako první jsem šla po pravé straně, květiny byly na obou stranách hodně podobné, a lišili se třeba jen barvou. Po pravé straně bylo mnoho tulipánu v různých barvách, dále tam byly macešky, narcisky a mnoho dalšího..

Co mě zaujalo nejvíce?

Nejvíc mě zaujaly tulipány, které byly opravdu nádherné. Přiznám se, že jsem výstavu navštívila hned 2x a tak jsem měla možnost vidět tulipány jak nerozkvetlé tak o týden později už rozkvetlé 🌹🌷.

Rozdělení

Výstava byla rozdělena do dvou místností. V první byly jen květiny a v té druhé byli též po pravé straně, ale na druhé straně už nebyli a místo toho tam byla menší výstava věcí a k ní popsána historie.

Výstava byla opravdu krásná a těším se na další rok až ji opět navštívím 😊.


Informace, které by se mohly hodit:

  • Vstupné do Empírového skleníku bylo za 20,-
  • Odkaz na mapku (cesta z tramvajové zastávky Pražský hrad)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvek

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Vánoční inspirace 🎄✨🎁

×