Málo, ale přeci jen trochu zasněžená Praha

7 prosince, 2018

V noci z 31.listopadu na 1.prosince začalo venku sněžit, první sníh v tomto roce v Praze. Nedávala jsem tomu velkou naději, že sníh vydrží až do rána, protože často tomu tak bývá, že krásně sněží a někdy toho nasněží opravdu hodně, ale než je ráno, sníh je pryč. Tenhle ale vydržel!

Do Prahy pro „zasněžené fotky“

I když moc sněhu nebylo i přes to jsem vyrazila do Prahy si první sníh v Praze na památkách vyfotit. Jako první jsem vyrazila jsem na Malostranskou (břeh u Vltavy) – pro mě nově objevené místo (nedávno jsem tam byla teprve poprvé a teď už vím, že na to místo musím alespoň jednou v každém ročním období zajít).

Cesta na Pražský hrad

Kousek nad Malostranskou se nachází Pražský Hrad, šla jsem i tam, abych Prahu mohla vyfotit i odtamtud – neboť je tam hezký výhled. Co jsem ale nečekala, že tam bude probíhat kontrola a tak jsem si frontu vystála. Naštěstí to šlo rychle, vše kovové, co by mohlo pípat jsem musela vyndat na stůl.

Kontrola proběhla v pořádku a já v pořádku prošla dál. Na Pražském Hradě byly vánoční trhy (které jsem nikdy předtím ještě nenavštívila). Pak jsem jen prošla nádvořím, před Pražský hrad a stráž a už jsem viděla ten krásný výhled na celou Prahu. Byly odtud krásně vidět červené „pocukrované“ střechy.

Černobílé fotografie mám hrozně ráda, mají pro mě své kouzlo ✨ . Někdy si říkám, že bych nejraději každou fotku, kterou vyfotím vyvolala jak v barevném tak i v černobílém podání.

Směrem na Letenské sady

Poslední zastávkou kam jsem vyrazila, byly Letenské sady. Tam už mám také vyhlédnuté své místečko, odkud vždy Prahu fotím. Je z něho nádherný pohled na všechny pražské mosty.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvěk

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články

×