Bamberk | Vánoční trhy

25 prosince, 2019

Jak už jsem se zmiňovala v článku Vánoční shrnutí, 7.12. jsme vyrazili s mamkou na výlet do Bamberku na vánoční trhy.

Mamka dostala možnost jet na vánoční trhy do Německa s tím, že si k sobě může vzít jednoho rodinného příslušníka a tak se mě mamka zeptala jestli nechci jet také. Když jsem se ptala a kam to bude, odpověděla mi, že do německého Bamberku. Mrkla jsem tedy na net, kde to zhruba je a jak to tam vypadá.

Odjezd

V sobotu 7.12. jsme vyrazili opravdu brzy ráno. Sraz na místě odjezdu jsme měli přibližně v 6 hodin ráno. Odjíždělo se brzy z důvodu, aby jsme mezi 11:00 – 11:30 byli na místě. Cestou jsme zastavili na jedné benzínce, kde jsme dali snídani a pak jsme pokračovali dál v cestě.

Počasí cestou moc nepřálo…

Cestou tam bylo venku opravdu ošklivo, celou dobu pršelo a tak jsem měla obavy, aby nepršelo i tam. Na místo jsme dorazili přibližně kolem půl dvanácté.

Příjezd na místo

Naštěstí v Bamberku nepršelo, ale bylo až překvapivě moc teplo, ale i přes to jsme byly teple obléknuté, přeci jen jsme tam byli dlouho a byly celou dobu jen venku. Na místě nedaleko Malých Benátek nás pan řidič nechal vystoupit a zde jsme pak měli i sraz k odjezdu, k trhům od tohoto místa to bylo přibližně 20 min chůze.

Vzhůru na trhy

Cestou k trhům jsme šli okolo známých Malých Benátek. Po chvíli už jsme pronikli do rušného města, kde už proudily davy turistů. Malé městečko bylo decentně vyzdobeno vánočními dekoracemi. Nedaleko památky Altes Rathaus se nacházel vánoční obchod, ve kterém měli krásné naaranžované dekorace, dřevěné ozdoby, hodiny atd., bylo to tam opravdu nádherné.

Pak jsme prošli podchodem pod Starou radnicí směrem k trhům. Nejprve jsme potkali trhy, kde se prodával jen svařák nebo horká čokoláda, medy, ovoce, zelenina atd. něco jako u nás tady v Česku, když jsou farmářské trhy, ty jsme jen prošli a pokračovali dál.

Trhy byly malé, něco jako u nás v Praze na Václavském náměstí. Stromeček jsme skoro přehlédli, jak byl malý a nevýrazný. Ve stáncích prodávali klasické turistické předměty, horkou čokoládu, svařené víno, německé speciality, perníčky, uzeniny, oblečení, apod. Co se týče lidí, místo bylo opravdu klidné, žádné davy jen pár lidí a příjemná vánoční atmosféra.

Velké zklamání

Bohužel zklamání bylo takové, že trhy jsme měli s mamkou prošlé s během ani ne půl hodinky a co se zbytkem času do 17:00? To byl pořádný oříšek, co vymyslet.. Přeci jen odpoledne pak už byla zima a jen tak sedět se nám nechtělo a tak jsme prošli městečko snad křížem krážem, aby jsme si zkrátili zbývající čas do odjezdu.

Občas jsme zašli i do nějakého obchůdku, ale vše bylo jen na chvíli. Hledali jsme nějakou kavárnu či něco, kde by jsme mohli posedět, dát si teplý čaj a být tak v teple, ale všude buď vnitřní sezení neměli a měli jen venkovní nebo neměli vůbec žádné a když jsme nějaké to místo už našli, bylo zde už plno 😣.

Po nějakém čase jsme našli rychle občerstvení, něco na způsob jako je u nás KFC a McDonald’s, kde jsme si koupili něco k jídlu a zbytek času strávili tam. Naštěstí tam bylo teplo a i místo k sezení 👍.

Bamberk je krásné malé městečko, takže pokud plánujete vyrazit určitě bych naplánovala v okolí ještě další místa, která by se dala navštívit.


Informace, které by se mohly hodit :

  • Ve stručnosti něco málo o Bamberku
  • Nezapomeňte si proměnit peníze na Eura, na většině místech se platí v hotovosti (stáncích)
  • Nějaký průvodce s sebou společně s mapkou také nebude k zahození

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články ✨

×