I. trimestr

9 června, 2024

Jak už napovídá název článku a úvodní obrázek, rozhodla jsem se s vámi podělit o tom, jak probíhalo mé těhotenství.

Ráda bych tyto články rozdělila na tři části a to I, II a III trimestr.

Nebojte, nebudou to jen povídací články, budu se snažit je doplnit o nějaké fotostřípky. Mezi nimi bych ráda sdílela i články např.: moje taška do porodnice, co jsme pořídili za výbavičku nebo co jsem například vyráběla pro miminko 😊.

Zjištění 🍀🤰

Měsíc pomalu plynul a když měly dorazit mé dny, nic se nedostavilo. Nechala jsem to být a nijak tomu víc pozornosti nevěnovala. S přelomem dalšího týdne, kdy se to nedostavilo ani tak, jsem začala pociťovat první náznaky, že něco je jinak. Začalo mě například pobolívat v podbřišku.

Začátkem prosince jsem měla dovolenou. Vyrazila jsem na nákupy vánočních dárků 🎄🎁 a zároveň jsem se zastavila v lékárně pro těhotenský test.

Druhý den jsem si ho brzy ráno udělala. Bylo to asi mých nejdelších 5 minut v životě 😄. Po 5 minutách jsem se podívala a uviděla výsledek. V tu chvíli sem spatřila II – dvě čárky 🤩.

Ten den jsem si byla koupit ještě digitální TT, který ukáže týdny.

Druhý den jsem si šla test ráno udělat. Výsledek trval pouhé tři minuty, kde se nejprve ukázalo + a poté se ukázal počet týdnů, který test zobrazil 3+ 🥰.

Chtěla jsem si udělat fotku na památku s TT, jelikož ten výsledek na tom digitálním během 24 h bohužel zmizí. A tak jsem zaběhla do Pepca pro nějaké bodýčko na fotku.

Hned na začátku ledna jsem byla na první prohlídce 🤰. Pan dr. mi udělal ultrazvuk, kde bylo miminko už krásně vidět 🥹😍, dal mi poslechnout i srdíčko ❤️, to bylo tak krásný 🥹! Na památku mi dal první obrázek z ultrazvuku.

Doporučil mi ať si koupím vitamíny – Femibion 1 a hořčík. Dále jsem dostala žádanku na krev a žádanku na první velký screening 🤰.

Sestřička mi změřila tlak a vyplnila se mnou těhotenskou průkazku.

Druhý den jsem ráno vyrazila na odběry krve, kde mi vzali mi 4 ampulky a jela jsem zpátky domů.

Za pár dnů mi volala sestřička, že došly výsledky krve, kde bylo vše v pořádku, jen tam byla snížena jedna hodnota u štítné žlázy. Tak jsem se tam musela druhý den zastavit pro žádanku a objednat se na endokrinologii.

Měla jsem to štěstí, že jsem se dovolala na Endokrinonologii, kde mi hned nabídli brzký termín, a tak jsem za pár dnů vyrazila na kontrolu.

S paní doktorkou jsme sepsali stručnou rodinnou anamnézu, řekla jsem ji jaké léky beru, v kolikátém TT jsem a udělali nějaké základní vyšetření.

Uklidnila mě, že to není nic vážného, že v 1. trimestru to takhle může vyskočit, ale že není důvod se čeho bát, ale že to budeme sledovat 😊. Také mě objednala na SONO štítné žlázy a pak mě poslala ještě na odběr krve.

Také jsem byla na dalších odběrech krve, které byly součástí screeningu, kde mi vzali 1 ampulku krve.

Na konci ledna jsem byla na druhé kontrole a tak jsem zase viděla miminko 🥰. Dostala jsem fotku z ultrazvuku a pak jsem šla k sestřičce.

Dovyplnila mi těhotenskou průkazku a konečně jsem se dozvěděla svojí krevní skupinu, po tolika letech 😅.

Aplikace Těhotenství+ 📱🤰

Stáhla jsem si aplikaci Těhotenství+, kde jsem každý den mohla sledovat, jak je miminko velké (jakému zvířátku, ovoci nebo sladkosti se podobá), co se mu právě vyvíjí nebo například časovou osu, která upozorní na důležité milníky.

Průběžně jsem si také hledala inspiraci na oznámení těhotenství.

To by bylo asi k mému prvnímu trimestru vše. Naštěstí co se týče nevolností, ty jsem žádné neměla, takže jsem bez problému mohla fungovat. Nepociťovala jsem na sobě ani žádnou únavu, jiné chutě nebo nějaké extra jiné, výrazné změny.

V druhém trimestru už se toho odehrálo více 🥰. Začala jsem pomalu nakupovat, byla jsem na první screeningu, oznámili jsme rodině a nejbližším, že jsme v očekávání a mnoho dalšího, ale o tom až v příštím článku 🤗.

podpis

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci ✨ a pár střípku i z mateřství 👧|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Velikonoční inspirace 🐰🐣🌿

×