Začínající jaro v Praze

28 dubna, 2019

Venku začalo jaro a i Praha začala pěkně rozkvétat, a tak jsem se vyrazila podívat, jak to venku všechno krásně kvete. Všichni v okolí říkají, jak je Praha krásně rozkvetlá, na různých místech.

Mrkla jsem se tedy na internet, sepsala jsem si seznam míst a zašla jsem se tam podívat 😊 a 📸.

Můj plán:

1. Jiřího z Poděbrad
2. Riegrovy sady
3. Náměstí Míru
4. Staroměstské náměstí
5. Vojanovy sady
6. Nábřeží u Vltavy na Malostranské
7. Valdštejnská zahrada
8. Petřín

Vzhůru na cestu!

Jako první jsem zamířila na Jiřího z Poděbrad, z Instagramu jsem zjistila, že by to tam u kostela mělo být hezky rozkvetlé. Když jsem tam dorazila, stromy byly krásně rozkvetlé, byly celé růžové a osypané květy 🌸.

Pokračovala jsem směrem k Riegrovým sadům, cestou jsem měla narazit na ulici, kde po obou stranách měly být též rozkvetlé stromy, které měly zdobit danou ulici, to jsem bohužel nenašla, nejspíš jsem někde špatně odbočila, ale i tak jsem do Riegrových sadů došla.

Riegrovy sady

Tam je krásný park. Dříve jsem tam chodila docela často, park jsme měli nedaleko školy, kam jsme často chodili a dokonce tam minulý rok byl i Signal Festival. V parku je mnoho míst a zákoutí, kam se schovat před ruchem. Lavičky jsou k dispozici na každém rohu nebo si můžete na trávníku udělat pohodlí např. na piknikové dece s něčím dobrým k zakousnutí 😊.

Cestou na Náměstí Míru

Když jsem vyšla z parku vyrazila jsem na Náměstí Míru. Na náměstí před kostelem probíhaly velikonoční trhy 🐇🐣. Proč jsem ke kostelu zamířila? Protože jsem mířila na jedno určité místo. K magnóliím! Ty byly vidět už od tramvajové zastávky a taky to byly jediné, které byly široko daleko. Nádherně rámovaly kostel sv. Ludmily!

Stromů tam bylo více, ale tyhle rostly stejným směrem jako je kostel. Snímků jsem si udělala více a z různých úhlů, ale tyhle se mi líbily nejvíce.

Po navštívení Náměstí Míru jsem se vydala směrem Staroměstské náměstí. Neznala jsem přesnou a nejkratší cestu, proto jsem si pomohla navigací od Mapy.cz.

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí

Probíhaly tu akorát velikonoční trhy 🐇🐣, ale byly větší než na nám. Míru. Bylo tu více stánků jak s občerstvením tak i s různými dárky, dekoracemi atd. Měla jsem zálusk udělat jednu konkrétní fotku, ale jak tam bylo bohužel hodně lidí, nedostala jsem se na to místo, odkud jsem chtěla fotku vyfotit 😏.

Vojanovy sady

Od náměstí jsem zamířila do Vojanových sadů, které jsem navštívila už i minulý rok a povedly se mi tam krásné snímky, proto jsem tam vyrazila i letos. Tento park má své kouzlo jak na jaře tak i na podzim.

Vojanovy sady byly dalším místem, kde rostly nádherné magnólie, proto je tento park na jaře hodně oblíbený. Park je veliký a stromů s magnóliemi je zde opravdu mnoho.

Park je také proslulý chovem pávů, kteří tu volně pobíhají. Pávi se nebojí a tak je možné si je vyfotit opravdu zblízka.

Nevýhoda kvetoucích magnólií?

To, že rychle odkvetou! A proto je třeba si to ohlídat, aby jste to nepropásli. Já to tentokrát měla jen tak tak, narazila jsem už i na odkvetlé kvítky.

Místo, kde to tak jarně moc nevypadalo

Když jsem z parku odešla, kousek od něho se nachází nábřeží u Vltavy na Malostranské. Na tomto místě to moc jarně nekvetlo, ale i tak tam bylo hezky.

Toto místo považuji za velmi fotogenické. Je tu krásný výhled na Karlův most a také je to místo, kde je pohromadě několik labutí.

Minulý rok jsem si sem udělala procházku v zimě.

Když má člověk štěstí, labutě dokáží hezky zapózovat a tak se dají vykouzlit i pěkné fotografie.😊.

Znáte Valdštejnskou zahradu?

Z nábřeží jsem došla do Valdštejnské zahrady. Tyto poslední tři místa jsou velmi blízko u sebe. Je to velká zahrada, která je velmi navštěvována, najdete tu například několik soch, rybníček s umělým ostrovem a tři kašny. Po zahradě se procházejí pávi.

Magnólie jsem tu taky našla, ale jen na jedné straně a ty byly už téměř odkvetlé. Zahradou vedou různé uličky.

Zlatý hřeb na konec!

Petřín! Ten byl rozkvetlý úplně celý a nejkrásněji. V Petřínských sadech to jen kouzlilo…


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články ✨

×