Praha | Vánoční trhy

12 ledna, 2020

Vánoční Praha, trhy a jejich shrnutí. Bohužel jsem se k článku už minulý rok nedostala, tak alespoň bude mým prvním roku 2020.

Vánoční trhy jsem navštívila celkem 3x. Jednou jsme trhy prošli ve dne, pak večer, když bylo vše krásné nasvícené a naposledy jsem vyrazila den před Štědrým dnem a to jen na Staroměstské náměstí pro fotku.

Procházka trhů při denním světle

20. prosince jsme vyrazili na nejznámější trhy na Staroměstské náměstí, kde vždy stojí vánoční stromeček. Musím říct, že letos byl opravdu nádherný oproti loňskému roku… Na náměstí to jako vždy vonělo vánočními dobrotami, trdelníkem a mnoho dalšími vůněmi. Ze Staroměstského náměstí jsme pak vyrazili k ulici na Příkopě. Kde byla umístěna tato velká, krásná mašle.

Možná se vám bude zdát povědomá. Ano, z Vídně – tam mají krásnou, velikou a červenou také umístěnou takto na rohu budovy, ale tam má větší kouzlo.

Mašle vypadala lépe přes den, než v noci, kdy byla nasvícená, neměla takové kouzlo. Pokračovali jsme dále po této ulici až jsme došli k pasáži Černá růže, kde mimo jiné měli také krásnou výzdobu a velký stromeček.

Ve stejné ulici se nachází i Slovanský dům. Jsou tam různé obchody a kino, ale za tím účelem jsme tam nešli, byly tam krásné vánoční dekorace, ale bohužel ve dne neměly takové kouzlo, ale i tak jsme si je prošli, ale vyrazili jsme k nim ještě i večer v jiný den.

Tentokrát ve tmě, kdy bylo vše hezky nasvíceno

22. prosince jsme vyrazili na trhy k večeru, aby jsme viděli a zažili tu správnou atmosféru, kdy to bylo vše hezky nasvícené, jako první jsme naši procházku začali opět na Staroměstském náměstí.

Při této skvělé atmosféře nechybělo ani drobné občerstvení, dali jsme si tradiční trdelník a klobásku. Pak jsme vyrazili do Slovanského domu, kde už bylo vše rozsvícené a nasvícené. Minulý rok jsme Slovanský dům nestihli a to tam byly opravdu nádherné dekorace, letos se nám to podařilo a dům jsme navštívili.

Poté jsme vyrazili na poslední místo, kde byli vánoční trhy a to na Náměstí Míru. Na trhy jsme bohužel dorazili pozdě, měly už zavřeno. To nám ale nevadilo, i tak jsme si užili tu atmosféru.

Úplně má poslední návštěva vánočních trhů byla den před Štědrým dnem – 23. prosince. Ten den bylo opravdu krásně, svítilo sluníčko 🌞. Po této rychlo návštěvě (jen pro fotku) jsem se řítila domů, kde mě čekaly vánoční přípravy na večer.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

💕 Valentýnská inspirace 💕

×