Inspirace na Halloween – co dobrého jsem připravila | Recept

1 listopadu, 2019

Teprve včera ráno jsem zjistila, že je Halloween, který spadá na 31.10., proto jsem se ihned pustila do výzdoby, ale taky hlavně do pečení 🎃.

Ráno to bylo dost hektické, nevěděla jsem s čím začít dříve. Nejprve jsem musela zařídit pár důležitějších věcí a také nakoupit potřebné věci a suroviny, abych mohla nazdobit a udělat to, co jsem měla v plánu.

Kde jsem co koupila a sehnala?

V obchodním centru jsem koupila připravenou směs na muffiny od Dr.Oetker, v DM drogerii jsem koupila košíčky na muffiny s halloweenským motivem a v Pepcu čarodějnický klobouk, vše ostatní už jsem měla doma.

A teď vzhůru do pečení

Jako první jsem upekla muffiny – ty byly skoro hned hotové, jelikož směs byla už připravená a stačilo přidat pouze vodu a vajíčko. Košíčky jsem si rozložila na plech, naplnila je a dala péct. Jako druhé jsem pekla halloweenské sušenky.

Ingredience

 • 350 g polohrubé mouky
 • 150 g moučkového cukru
 • 130 g másla
 • 2 vejce
 • ½ vanilkového cukru

Postup

 1. Všechny suroviny smícháme dohromady, uděláme těsto a 1 – 2 hodiny jej necháme uležet v lednici.
 2. Po vytažení z lednice vykrajujeme různé tvary a velikosti.
 3. Pečeme při 190°C asi 10 – 12 minut.

Recept ze stránky dortyodkristyny.cz

Mezitím, co se muffiny pekly v troubě jsem si připravila těsto na sušenky. Těsto jsem dělala pouze z poloviční dávky, to jsem pak nechala přibližně hodinku odležet v lednici a až pak jsem se pustila do sušenek.

Pomocí vykrajovátek jsem vesele vykrajovala různé tvary, které jsem pak dala na plech a upekla. Sušenky je možné různě dozdobit – já je nechala nenazdobené.

Česneková pomazánka na pár jednohubek

A jako poslední jsem udělala česnekovou pomazánku na jednohubky ozdobené rajčátkem. Na česnekovou pomazánku jsem potřebovala : 

Ingredience

 • bílý jogurt
 • žervé/pomazánkové máslo
 • nastrouhaný sýr
 • majonézu
 • sůl a pepř

Postup

 1. Všechny suroviny smícháme dohromady a necháme chvilku odležet.
 2. Pomazánku pak namažeme na libovolné pečivo a dozdobíme dle fantazie.

Nazdobit a nafotit

Když jsem měla vše hotové a připravené zbývalo to už jen přichystat na stůl a nazdobit. To mi chvilku zabralo, než se mi to tam podařilo všechno naaranžovat a nějak to tam všechno zakomponovat. Doma jsem využila halloweenskou dekoraci k nazdobení halloweenské tabule.

Do papírových košíčků jsem ještě přidala slané preclíky, chipsy s příchutí smetany, sušenky a barevné arašídy. Snažila jsem se sehnat, co nejvíce věcí a jídla s halloweenskou tématikou 🎃. I Dastík byl součástí tohoto dění a příprav 🎃.

Dodatečně přejeme 🎃 Happy Halloween 🎃 i my 🎃.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvek

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Podívejte se na ❤

×