Vánoční perníčky | Recept

19 listopadu, 2018

Jak jste si už určitě všimli, v obchodech začíná vánoční šílenství 🎄 a zmatky ohledně dárků 🎁. Každý začíná pomalu nakupovat a vánoční atmosféra pomalu nabírá na obrátkách. Pro nás, kteří rádi pečeme je čas začít pomalu péct vánoční cukroví 👩‍🍳. Já jako první vždy peču vánoční perníčky.

Ingredience

 • 400 g hladké mouky 
 • 75 g másla
 • 2 vejce + 1 na potření 
 • 140 g moučkového cukru 
 • 2 PL medu
 • 1 lžička jedlé sody
 • 2 lžičky mletého perníkového koření 
 • 1/2 lžičky skořice
 • 1 PL kakaa holandského typu

Postup

 1. Všechny suroviny smícháme a v robotu zpracujeme na hladké nelepivé těsto – mělo by připomínat modelínu; s takovým se pak dobře pracuje. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a nechte minimálně 12 hodin odležet v lednici.
 2. Vál nebo silikonovou podložku malinko podsypeme hladkou moukou a rozválíme na něm těsto na 3 mm tenký plát.
 3. Troubu rozehřejeme na 170°C. Z těsta vykrájíme požadované tvary a vyskládáme je na plech vyložený pečicím papírem – mezi jednotlivými kousky necháváme mezery, perníčky se totiž pečením nafouknou a trochu zvětší. Před pečením je ničím nepotírejte.
 4. Pečeme v rozehřáté troubě cca 10 – 12 minut. Upečené perníčky ihned po vytažení z trouby potřeme pomocí silikonové mašlovačky rozšlehaným vejcem – budou pak krásně lesklé. 

Recept ze stránky apetitonline.cz

Můj postup, aneb jak jsem pekla perníčky já

První den jsem si připravila těsto a přes noc jsem ho nechala uležet v lednici do druhého dne. Druhý den jsem těsto vynadala a nechala ho chvíli, aby získalo pokojovou teplotu. Mezitím jsem si připravila vál, pekáče s pečícím papírem, hladkou mouku, vykrajovátka a kulatý nůž. Vzala jsem si kousek těsta, které jsem rozválela a pustila se do vykrajování.

Těsto bylo parádní, nijak se netrhalo ani nelepilo, vykrajování šlo jedna báseň 🤗. Vykrojené perníčky jsem dala na plech a dala do trouby péct.

Po vytažení jsem perníčky nechala chvíli vychladnout a potřela je rozšlehaným vajíčkem, aby se krásně leskly. Pak už jsem je jen vložila do dózy a dala do chladu na balkón. Pár dnů před Štědrým dnem je potřeba perníčky ještě nazdobit.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvek

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Vánoční inspirace 🎄✨🎁

×