Jižní zahrady Pražského hradu a Velká Fürstenberská zahrada

21 října, 2021

Objevení dalších zahrad v Praze! Letos už jsme s mamkou navštívily Zahrady pod Pražským hradem, o kterých jsem se zmínila zde. Když jsme v zahradách byly, byli nad námi ještě lidé a my přemýšlely, jak se tam dostali a kudy tam došli, protože i když jsme byly úplně nahoře tak dál to nešlo.

Poté jsme usoudily, že se tam museli dostat úplně jinudy. Nedalo mi to a po tom co jsme přišly domů jsem začala googlovat 😅. Jedná se o Jižní zahrady Pražského hradu. Procházka na příště byla jasná!

Jižní zahrady Pražského hradu

Do zahrad jsme vyrazily koncem září, kdy bylo ještě pěkné a teplé počasí. Vystoupily jsme na Malostranské a šly po Starých zámeckých schodech směrem k hradu. Kdo již touto cestou šel, tak ví, že musí projít rámem a to jsme musely i my, aby jsme se dostaly ke vstupu do zahrad 😊. Všechno kovové muselo z kapes ven, foťák a batůžek jsme odložily na stolek, prošly rámem a věci si zase mohly vzít zpátky. Rychlovka! Pak už jsme jen mířily ke vstupu.

Jižní zahrady se taky označují jako Zahrady na Valech. Jsou rozděleny celkem do tří části: Rajská zahradaNa Valech a Hartigovská.

Bylo to tam ještě všechno krásně zelené, když jsme tam byly. Já tam byla úplně poprvé a musím říct, že to je další krásné místo, odkud je opravdu hezký pohled na Prahu 🙂. V zahradách jsou vyznačené cestičky, po kterých se chodí. Na trávník je vstup zakázaný a pokud na něj stoupnete a v blízkosti se nachází voják, který na to dohlíží, řekne vám, ať chodíte jen po cestách.

Je tam několik míst – vyhlídek, odkud se můžete podívat na Prahu. Mě se nejvíce líbila Plečníkova vyhlídka (poslední fotka).

Zahrady jsme prošly a vyšly poslední částí (Rajská zahrada), kde opět stál voják a hlídal. Myslely jsme si, že to zase projdeme cestou zpátky, ale po tom, co jsme vyšly jsme si všimli nápisu pouze východ. Nevadí, sešly jsme Zámecké schody a vyrazili do druhé zahrady – Fürstenberské, která se nachází hned kousek vedle od Zahrad pod Pražským hradem.

Velká Fürstenberská zahrada

Zaplatily jsme vstup, zakoupily turistickou známku a vyrazily. I tady to bylo ještě hezky zelené, ale to co dříve kvetlo, už odkvetlo a bylo poznat, že zahrada se pomalu připravuje ma zimu.

Velká Fürstenberská zahrada je rozdělena na veřejnou terasovou část a spodní neveřejnou část kolem Fürstenberského paláce, kde sídlí Velvyslanectví Polské republiky.

Poté, co jsme si tuto malou zahradu prošly, jsme vyšly nahoře skoro u hradu (východ byl restaurací, což nás na poprvé zmátlo), ale vyšly jsme zase u Starých zámeckých schodů, které jsme sešly a po cestě jsme se zastavily ještě na Malostranské u Vltavy, podívat se na Karlův most a na nutrie, které jsou teď skoro všude 🙈.


Už jste někdy v Praze viděli nutrii říční?


Informace, které by se mohly hodit:

 • Vstup do Jižních zahrad je zdarma
 • Vstup do Velké Fürstenberské zahrady je zpoplatněn 50,-

12 Komentáře

 • Barborah 21 října, 2021 at 19:30

  Moc krásné fotky! V Praze jsem byla jen párkrát, takže na těchto místech jsem ještě nebyla, ale vypadají krásně.
  Hrozně se mi líbí ten bobřík 😀

  • Jájuška 23 října, 2021 at 9:57

   Děkuji ❤. Jooo jsou roztomilí, hlavně se vůbec nebojí lidí 😀.

 • Adyna 25 října, 2021 at 6:55

  Krásné fotky, ani v jedné zahradě jsem myslím nebyla 🙂

  • Jájuška 25 října, 2021 at 18:09

   Děkuji 🤗.

 • WantbefitM 26 října, 2021 at 12:32

  Moc krásné fotky. Minule nám ta Praha nevyšla, tak tu aspoň načerpám inspiraci, než se do ní vydáme 🙂 Jinak nutrie jsem potkala jen v Pardubicích:D

  WantBeFitM

  • Jájuška 28 října, 2021 at 7:10

   Děkuji 🙂, to mě mrzí, že vám to nevyšlo, ale příště už to určitě vyjde 🤗. Já je poprvé uviděla až tady u nás v Praze 😅🙈 a nebudu tu nahlas říkat, že jsem si ze začátku myslela, že to je bobr 😅.

 • Michaela 26 října, 2021 at 13:39

  To jsou nádherné fotky. Praha je prostě krásná. Byla jsem tam párkrát, ale v blízké době bych ji chtěla navštívit. 🙂

  • Jájuška 28 října, 2021 at 7:11

   Mockrát děkuji ❤. To je, přeji ať ti to vyjde a navštívíš nějaká pěkná místečka 🤗.

 • Terka 27 října, 2021 at 6:49

  O takových místech v Praze vůbec nevím, ale taky ji mám dost z ruky, takže znám asi jen ty nejznámější klasiky :D. Moc pěkný výlet a je hezké, že to tam tak hlídají, když se nechodí po vyznačených cestičkách :D. Krásné fotky :).

  • Jájuška 28 října, 2021 at 7:11

   Hihi, tak teď už jo 😅🙈. Děkuji 🙂.

 • Jana 27 října, 2021 at 10:08

  Moc krásné fotky, opravdu. Vypadá to nádherně. Bydlím kousek od Prahy, takže jsem ráda, že mám takto krásné město takřka po ruce 🙂 Nutrii jsem tam tedy ještě neviděla, ale je fakt, že se nějak hodně přemnožily a jsou fakt všude 😀

  • Jájuška 28 října, 2021 at 7:13

   Mockrát děkuji 🤗. Tak to je paráda, že nebydlíš nijak daleko a do Prahy to máš kousek 😊. Ano, v Praze jsou snad na každém rohu 🙈, lidi je tedy chodí i krmit.. i když by se nemělo no.. já je teda chodím jen fotit 😅.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Úvod

  Úvod

  Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

  Sledujte mě

  Nový příspěvek

  Nejnovější příspěvky

  Archív příspěvků

  Vánoční inspirace 🎄✨🎁

  ×