Orchideje ve skleníku Fata Morgana | 2019

11 března, 2019

Poprvé na výstavu orchidejí a také po delší době návštěva skleníku Fata Morgana. Naposledy jsem byla ve skleníku ještě, když jsem byla malá a to na masožravkách 😁.

Jak jsem se o výstavě dozvěděla?

Na internetu jsem sledovala kdy a kde se bude konat nějaká akce a narazila jsem na výstavu orchidejí v Pražské Botanické zahradě v Tróji.

Jak se dostat do skleníku?

Výstavu jsme navštívili hned druhý den po zahájení. Do Botanické zahrady se dostanete jednoduše a snadno buď MHD nebo vlastní dopravou. Od zastávky je to k botanické zahradě přibližně 10 min chůze. Když dojdete na rozcestí, můžete se rozhodnout zda půjdete do skleníku Fata Morgana nebo si prohlédnout venkovní expozici.

Výstava orchidejí se konala ve skleníku, byla placená a vstup pro dospělého stál 150,- . Po zakoupení vstupenky bylo možné si odložit věci do šatny, příspěvek na šatnu byl zcela dobrovolný

Byly ve skleníku jen orchideje?

Při prohlídce bylo možné zahlédnout i jiné rostliny, které v botanické zahradě běžně rostou a jsou k vidění pokaždé, kdy botanickou zahradu navštívíte.

Co se nám líbilo nejvíce?

Orchideje, které byly naaranžovány v kruzích, které byly barevně omotány přízemi a orchideje byly zakompované nich. Vše k sobě krásně a barevně ladilo.

Orchideje hrály všemi barvami, tvary i motivy. Viděli jsme zde i orchideje, které jsme zatím ještě nikdy nikdy neviděli.

Zhodnocení, naše dojmy

Výstava se nám moc líbila a byli jsme moc rádi, že jsme ji navštívili. Fotek bylo příliš, každá květina byla unikátní a nádherná.

Výstava nás provedla provedla celým skleníkem Fata Morgana. Na konci prohlídky byl malý stánek, kde bylo možné zakoupit suvenýr a v dolní části pod skleníkem se nacházel obchod, kde bylo možné si nějakou orchidej zakoupit domů.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvěk

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články

×