Předjaří v Empírovém skleníku | 2018

1 dubna, 2018

Když jsem začátkem ledna brouzdala po internetu, na portálu Kudy z nudy na mě vyskočila akce – Předjaří 2018 v Empírovém skleníku. Rozklikla jsem článek, abych se dozvěděla o akci více a zjistila, kdy přesně se předjaří koná.

Venku byl pěkný mráz

Venku byl tou dobou ještě pěkný mráz, takže být dlouho venku se moc nedalo, proto jsem byla ráda, že i v zimním období navštívím nějakou akci 😊.

Vzhůru do Empírového skleníku

Když Předjaří začalo, hned jsem vyrazila! Akce se konala v Empírovém skleníku na Pražském hradě. Empírový skleník jsem díky této akci navštívila poprvé.

Vstup do skleníku byl z ulice U Prašného mostu – brankou ve Lvím dvoře, z místa před hlavním stanovištěm bezpečnostních kontrol (znázorněno dole v mapce).

V malém stánku jsem si koupila vstupenku za 20,- a chvilku jsem čekala ve frontě. Za malou chvilku už jsem byla uvnitř skleníku.

Jaký byl můj první dojem?

To je ale malý skleník, původně jsem myslela, že je o něco větší..

To, že byl skleník malý vůbec ničemu nevadilo, jen tam byl trochu stísněný prostor k pohybu, cca pro jednoho člověka (když jste se chtěli podívat zpět, museli jste „proti proudu“) , proto dostat se pak třeba na začátek a ještě si něco vyfotit byl trošku problém..

Jak to ve skleníku vypadalo?

Skleník byl rozdělen celkem do tří částí. V první části byly orchideje 🌺 a převážně malé sazeničky, v druhé a třetí části už byli krásně rozkvetlé květiny různých odrůd a tulipány různých druhů…

V první a druhé části byly květiny rozmístěné na obou stranách, proto jsem někdy nevěděla, na kterou stranu se máme koukat dřív 😄. Naštěstí lidé, kteří byli přede mnou šli pomalu, vše si pečlivě prohlíželi a fotili a tak i já jsem si květiny mohla v klidu prohlédnou a vyfotit 😊.

Byl to moc příjemně strávený den. K vidění byly například různé druhy a odrůdy tulipánů, orchideje, narcisky, růže a mnoho dalšího. Už se zas těším na příští rok!


Informace, které by se mohly hodit:

  • Vstupné do Empírového skleníku bylo za 20,-
  • Odkaz na mapku (cesta z tramvajové zastávky Pražský hrad)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvek

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Vánoční inspirace 🎄✨🎁

×