Nejkrásnější místo středních Čech | Svatý Jan pod Skalou

6 července, 2018

Krátký výlet na vyhlídku Svatý Jan pod Skalou kousek od Prahy. Vyhlídka se nachází kousek od Loděnic.

Příjezd na místo

Když jsme dojeli do vesničky Svatý Jan pod Skalou, informační tabule nás už navedly blíže k místu. Parkoviště bylo placené, ale je tu možnost celodenního parkování, takže v okolí můžete navštívit spoustu zajímavých míst. Zaplatili jsme parkovné, lísteček jsme dali za okno a vyrazili na vyhlídku.

Cestou na vyhlídku

Nahoru vedou dvě cesty, jedna je méně prudká a druhá je doslova strmá – prudké stoupání nahoru + schody. My jsme si vybrali tu méně prudkou. Všude po cestě byly informační tabule, takže jsme se nikde ztratili. Pokud vyrazíte tou méně strmou cestou, potkáte velkou louku, jako my. Viděli jsme tam plno malých zvířátek – kobylky, motýlky a další. Zvířátka se dala pozorovat opravdu hezky zblízka.

Pokud se vydáte po naučné stezce Svatojánský okruh, dovede vás k lomu Paraple, kde narazíte na Solvayovy lomy – jedná se o zajímavý skanzen těžby vápence. Zážitkem může být i projížďka vláčkem po úzkorozchodné dráze a návštěva ukázkově štoly.

Z vyhlídky je krásně vidět barokní Kostel Sv. Jana Křtitele.


Informace, které by se mohly hodit :


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvěk

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články

×