Vrtbovská zahrada v Praze

25 května, 2020

Tentokrát jsme vyrazili objevovat Prahu a a další její pěkné místo. O Vrtbovské zahradě jsem dříve vůbec neslyšela až do té doby než mi o ní řekla mamka. Než jsme do ní ale vyrazili, tak se nám to trochu protáhlo, cca o dva týdny. Chtěly jsme, aby nám vyšlo počasí, ale pokaždé, co už jsme byly rozhodnuté, že vyrazíme, počasí se zkazilo a pršelo.

My jsme ale vytrvali a počkaly na ten správný den! A vydařilo se!
Počasí o víkendu krásně přálo a tak jsme neváhaly a vyrazily hned brzy z rána.

Vyrážíme do zahrady

V zahradě mají otevřeno od 10 hodin, takže jsme krátce po 10 hodině dorazily akorát na místo. Účelně jsme šly takto brzy, než se tam nahrnou turisti a davy lidí a musím říct, že to byla skvělá volba.

Jak se do zahrady dostat?

Zahrada je přístupná z Karmelitské ulice na Malé Straně. Popravdě jsme cestou z Malostranské trochu bloudily, ale pak už cesta byla značená pomocí rozcestníků a my tak došly až na místo.

Zakoupení vstupenek a turistické známky

Vstup do zahrady je zpoplatněn, zakoupily jsme si tedy dvě vstupenky a k tomu turistickou známku, které sbírám. Prošly jsme velkými dveřmi a ocitly se v krásné zahradě. U pokladny jsme dostaly ještě plánek s popisem, co vše v zahradě můžeme najít.

Zahrada v období jara

Na jaře bývá zahrada dozdobena květinami 🌸 a je na ní úplně jiný pohled než třeba teď. My jsme květiny už nestihly, ale růžičky, ty tam jsou asi stále.

Zahrada nabízí mnoho krásných výhledů

Terasová barokní zahrada nabízí mnoho výhledů a pohledů na krásnou Prahu. Je rozdělena do několika částí „pater“, kde se v každé něco nachází a odkud je jedinečný výhled.

Jaká budova vám bude nejspíše zdobit každou fotku?

Kostel sv. Mikuláše, který zdobí snad každou fotografii z této zahrady. Já jich osobně nefotila celkem dost 😅😁.

Výhled ze zahrady nabízí mnoho pohledů. Je odtud krásně vidět například i Pražský hrad.

Nejkrásnější vyhlídka v zahradě

Terasovou zahradu doprovází schody, proto je nutné do každého „patra“ vyjít, obzvlášť na tuto vyhlídku, která vás bude čekat úplně na konci zahrady 😊. Jsou schody – úzké a točité, ale výhled nahoře stojí za to! Celou Prahu máte skoro jako na dlani.

Z této vyhlídky byl opravdu nádherný výhled na Prahu. Na vyhlídce je i lavička, kde je možné chvíli posedět a užít si tak výhled 😊.

Zhodnocení a kdy sem vyrazíme příště?

V zahradě bylo moc příjemně, nebylo zde ani rušno (asi tím jak jsme vyrazily brzy ráno). Na místě se můžete i zdržet a posedět tak s nejbližšími a vychutnat si krásné místo s pohledem na Prahu.

Tato zahrada mne velice zaujala a těším se, až do ní zase příště vyrazím, třeba na podzim nebo příští jaro a třeba se mi poštěstí zachytit zahradu i s květinami 🌸😊💪.


Informace, které by se mohly hodit :

  • Zahrada je zpoplatněna – dospělí 100,-
  • Vstup do zahrady se nachází v ulici Karmelitská na Malé straně
  • Zahrada je otevřena každý den od 10.00 – 18.00 v létě do 19.00 h
  • Další užitečné informace na stránkách zahrady

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články ✨

×