Zahrady pod Pražským hradem

1 srpna, 2021

Další kouzelné a zároveň i romantické zákoutí Prahy objeveno – Zahrady pod Pražským hradem. Místo plné nádherných a nezapomenutelných výhledů na nádhernou Prahu.

Vznik nové rubriky – V Praze

Čas od času jdeme s mamkou objevovat různá místa, uličky, vyhlídky po Praze, jsou to naše takové poznávací vycházky, proto jsem vytvořila i tuto novou rubriku, kam budu těmito články o Praze přispívat, můžete si například přečíst článek z Vrtbovské zahrady nebo z Botanické zahrady Na Slupi, kterou jsme nedávno navštívily. Dnes přidám další článek a to ze Zahrad pod Pražským hradem.

Zahrad je v Praze opravdu několik..

V Praze je mnoho nádherných zahrad, některé jsem už navštívila, okolo některých jsem jen prošla a některé jsem nenavštívila vůbec, ale chci to napravit a tak se dnes společně podíváme sem!

Jak už jsem psala, v Praze je několik zahrad, ale takhle je opravdu nádherná a velká! Na Instagramu jsem už pár fotek viděla a uložila si jí do své sbírky míst, která chci navštívit a jednoho slunečného víkendu se mi to splnilo! S mamkou jsme koukly na předpověď počasí, jak má být o víkendu a vyrazily jsme! Bylo nádherně! Teplo! Počasí nám opravdu vyšlo na jedničku!

Vyrážíme do zahrady

Zahrada má otevřeno vždy od 10 hodin, takže jsme tam krátce po té 10 dorazily. Dojely jsme na Malostranskou a pak už ten kousíček došly pěšky. Radši jsem si to tedy zadala do map, abych věděla kudy přesně jít, protože jsme tam šly úplně poprvé 😊. Vyrazily jsme takto záměrně ráno ze tří důvodů 1) nebude tam takhle brzy tolik lidí, 2) ještě nebude takové horko a za 3) nebude tak ostré sluníčko (viz fotky) 🙂🙈.

Došly jsme k zahradě a zabrousily rovnou k pokladně. Tam zakoupily dvě vstupenky, turistickou známku 😍 a magnetku. Poté už jsme mohly jít objevovat a nasávat kouzlo zahrad. Já se tak těšila! Nažhavila jsem foťák a šla cvakat 😅📸.

Malé upozornění ❗

Hned na začátku upozorním, že zahrada je plná schodů a stoupání, ale ty výhledy vás za to odmění, že nebudete litovat!

Vyrážíme se kochat výhledy a pohledy na krásnou Prahu

Zahradu tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady.

 • Ledeburská zahrada a Malá Pálffyovská zahrada
 • Velká Pálffyovská zahrada
 • Kolowratská zahrada a Malá Fürstenberská zahrada

Od pokladny jsme hned vyrazily do zahrad a už hned na začátku nás překvapovaly krásné pohledy. Hned se začátku jsme vstoupily do Fürstenberské zahrady. Centrální schodiště spojuje jednotlivé terasy a vede návštěvníka k vyhlídkové terase a altánku. O kousek výše byla už první vyhlídka, ze které byl pěkný výhled na Petřínskou rozhledu a na druhé straně, hezky kvetly růžičky 🌹.

Když jsme vystoupaly po schodech nahoru, odměnil nás další výhled, ten se mi snad asi ze všech líbil nejvíce! Prahu jsme měly jako na dlani 😍. No není to nádhera?

Poté jsme se přemístily do další části a to do Kolowratské zahrady. Z každé zahrady byl unikátní pohled na Prahu a na různé památky.

I když se zdá, že pohledy se možná opakují, mě to tak nepřipadalo, z každé zahrady byl ten výhled jiný, pro mě unikátní. Pak následovala Velká Pálffyovská zahrada, ale tu jsme si více prošly až cestou zpátky, když jsme končily okruh.

Takže jsme se rovnou přemístily do Ledeburské a Malé Pálffyovské zahrady.

Odtud jsme se vydaly do poslední Velké Pálffyovské zahrady, kterou jsme prošly už v horní části, ale pokračovala i dole, a tak jsme si ji též nenechaly ujít. Když už jsme tu, tak ať to projdeme všechno křížem krážem 😅🤗.

Ze zahrad bylo tolik nádherný pohledů a výhledů, hlavně tedy na kostel sv. Mikuláše, ten je snad skoro na všech fotkách 😅. Mimochodem, ten je krásně vidět i z Vrtbovské zahrady nebo i z Petřína a z dalších míst.

Z této návštěvy jsem byla přímo nadšená! Odcházela jsem plná pozitivní energie. Na tyhle nádherné pohledy a výhledy budu vzpomínat ještě hoodně dlouho 😍❤. A z těch fotek mám taky radost, moc se všechny povedly a strašně se mi líbí 🤗, jen nejtěžším úkolem je pro mě vždy vybrat těch „pár“, které pak dám sem a na IG 🙈.


Navštívili jste někdy v Praze tyto Zahrady pod Pražským hradem? Pokud ano, líbilo se vám tam? Pokud ne, tak návštěvu určitě moc moc ráda všem doporučím, věřím, že nebudete zklamaní! 🤗


Informace, které by se mohly hodit:

 • Zahrada je zpoplatněna – dospělý 100,-
 • Ceník vstupného
 • Návštěvní doba zahrady
 • U pokladny berou jak hotovost tak i platební karty
 • Plánek zahrad pro lepší orientaci
 • Další užitečné informace na oficiálním webu

22 Komentáře

 • WantbefitM 1 srpna, 2021 at 15:18

  Tak to jsem moc ráda za novou rubriku! Čas od času si do Prahy zajedu, ale znám jen ty profláklý místa, takže budu moc ráda za inspiraci! Zahrady vůbec neznám, už mám od tebe uloženou tu botanickou, ta se mi dle fotek také moc líbila 🙂 Budu se moc těšit na další články z této rubriky!

  WantBeFitM

  • Jájuška 7 srpna, 2021 at 20:17

   To mě moc těší 😍. Jsem ráda, že mohu předat tipy na různá místa v Praze dál 🤗.

 • Adyna 3 srpna, 2021 at 12:13

  Super nápad, tyhle články mám moc ráda 🙂

  • Jájuška 7 srpna, 2021 at 20:15

   Děkuji ❤, to mě těší 😊.

 • Terka 5 srpna, 2021 at 4:14

  Moc pěkný článek :). V zahradách jsem nebyla ani o nich neslyšela, možná se tam někdy mrknu, až budu v Praze :). Krásné fotky :).

  • Jájuška 7 srpna, 2021 at 20:14

   Děkuji ❤. Návštěvu určitě doporučuju, věřím že se ti tam bude líbit 😊.

 • Smile Thess 7 srpna, 2021 at 11:56

  Krásný článek i fotky 🙂

  • Jájuška 7 srpna, 2021 at 20:13

   Mockrát děkuji ❤!

 • Eliška 7 srpna, 2021 at 12:27

  Já nemám slov, to je nádhera. Vůbec jsem o této zahradě neměla potuchy, ale nutně ji potřebuji navštívit. Děkuji za tip!

  • Jájuška 7 srpna, 2021 at 20:13

   Mockrát děkuji ❤. Ani já, přijde mi, že se o ní nikde moc nemluví, a možná to je i dobře, má to své kouzlo 🌟. Není zač a ať se tvá návštěva uskuteční co nejdříve 🙂.

 • Petra 9 srpna, 2021 at 10:42

  Tak to je nádhera! Prahu mám pobehanú, ale mám pocit, že tieto záhrady som veru nenavštívila 🙂 Ďakujem za tip! A krásne fotky!

  Petra z FRENCHSTYLE | Sleduj ma aj na Instagrame

  • Jájuška 11 srpna, 2021 at 17:49

   Mockrát děkuji ❤! Zahradu určitě navštiv hned, jak to bude možné 🙂, věřím, že se ti tam bude líbit.

 • Ta ukecená 9 srpna, 2021 at 14:39

  Přijde mi, že za tohle léto už jsem na insta a všude možně viděla tolik tipů na různé zahrady, že ani nemůžu uvěřit, že jich kolem Pražského hradu je tolik. Upřímně já navštívila tak dvě ty nejznámější, které jsou veřejnosti bezplatně otevřené, ale tohle jsou tak pěkná místa, že až budu zase zpátky v republice .. musím tam vyrazit. 🙂

  • Jájuška 11 srpna, 2021 at 17:48

   Určitě vyraž, věřím, že se ti tam bude líbit 🤗. I já plánuji navštívit ještě další zahrady, které jsem doposud nenavštívila 🙂.

 • Lu Wild 13 srpna, 2021 at 9:48

  Krásné výhledy! Tam musím vyrazit! 🙂

  • Jájuška 21 srpna, 2021 at 17:25

   To jsou 🙂, určitě vyraž!

 • Another Dominika 13 srpna, 2021 at 21:05

  To je nádhera, škoda, že už se do Prahy tak často nepodívám, abych ji navštívila 🙂

  • Jájuška 21 srpna, 2021 at 17:26

   Třeba jednou až budeš mít sem cestu, tak navštívíš i tyto zahrady 🙂.

 • Discoveringglam 17 srpna, 2021 at 20:59

  To je teda nádhera. Vyzerá to ako nejaká destinácia 🙂 Bola som pár krát v prahe ale takté záhrady som teda nevidela. Nádhera

  môj blog DISCOVERINGGLAM

  • Jájuška 21 srpna, 2021 at 17:26

   Děkuji ❤.

 • Michaela 23 srpna, 2021 at 8:13

  Moc moc děkuji za tento článek!! Zahrady mám také na seznamu, ale nevěděla jsem přesně jaké, kudy, za kolik… takže tenhle článek si musím uložit a pak se budu inspirovat!! Je to nádhera!!

  • Jájuška 24 srpna, 2021 at 11:45

   Mockrát děkuji 🙂. Jsem ráda, že inspiroval a pomohl 🤗.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Úvod

  Úvod

  Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

  Sledujte mě

  Nový příspěvek

  Nejnovější příspěvky

  Archív příspěvků

  Vánoční inspirace 🎄✨🎁

  ×