Úchvatné skalní vyhlídky | Drbákov – Albertovy skály

21 června, 2020

Po delší době a rozvolnění jsme mohli zase někam vyrazit. Přemýšlela jsem kam by jsme mohli, aby to nebylo zas tak od Prahy daleko a na Instagramu jsem objevila tento tip 👍.

Kde čerpám inspiraci na výlety?

Dost často, když jsem bez nápadu se inspiruji právě na Instagramu, a že té inspirace tam není zrovna nejméně 😁. Jsem za tuto appku neskutečně ráda, díky ní objevím i místa, která bych jen tak v mapě nenašla. Je také skvělá v tom, že díky ní zjistím i další fájn místa nebo památky v okolí. Ale abych neříkala, že tam hledám inspiraci jen na výlety, hledám tam i inspiraci co třeba uvařit k obědu, interiér bytu a tak podobně.. A teď už k výletu!

Tip na tento výlet jsem našla na Instagramu den před tím, než jsme na výlet vyrazili. V záloze jsem měla i pár dalších, ale pro tentokrát jsme zvolili skály s nádhernými výhledy. Na výlet jsme vyrazili krátce po obědě, bylo hezky a tak nás počasí nijak netrápilo ani neomezovalo, kdy vyrazit.

Je potřeba jezdit někam daleko? Ne.

Vždy si říkám, že za krásnými místy a na pěkné výlety musíme dojet někam dál, kdy je to třeba přes 2 – 3 hodiny autem a jak se postupně ukazuje, není potřeba jezdit někam extra daleko, když pěkná místa, výhledy a skvělé výlety jsou všude kolem nás a kousek!

Vyrážíme!

Jelikož jsme Drbákov neměli nijak extra daleko, za hodinku jsme byli na místě. Doprava byla plynulá, nikde žádná kolona a tak se jelo hezky. Ve většině jsme projížděli vesničkami a tak jsme se průběžně kochali přírodou než jsme dorazili do cíle. Poslední vesnička, kterou jsme projeli se jmenovala Nalžovické podhájí, tu jsme projeli až na konec a pak podle zaparkovaných aut jsme poznali, že jsme na správním místě.

Odtud naučná stezka začíná, ale každý si může zvolit svou trasu, kudy půjde 😊. Auto jsme tedy zaparkovali výše mezi již zaparkovaná auta, sbalili si věci a společně s pejskem jsme vyrazili.

Jsme na místě! Vyrážíme na okruh

Již dopředu jsem se koukala kudy, kam a kde je jaká vyhlídka 🤗 aby jsme pak na místě nebloudili. K prvním vyhlídkám jsme šli podle navigace, pak už jsme šli dle naučné stezky, která prochází skalnatým území a je dlouhá cca 7 km (o výlet na 3 – 4 hodiny postaráno), z čehož minimálně polovina vede vysokohorským terénem, ale za ty výhledy to opravdu stojí! My jsme byli nadšeni z každé vyhlídky!

Celkem jsme navštívili 10 zastávek s nádhernými výhledy (níže vám dám mapku, kde jsou jednotlivá vyhlídková místa zaznamenána). Jako první jsme navštívili Bartůňkovou vyhlídku, ze které jsme krásně poprvé viděli na Vltavu a okolí.

Naučnou stezku doplňují informační tabule

Po naučné stezce je rozmístěno celkem 11 informačních tabulí se zajímavými informacemi o historii a současnosti této lokality, takže se lze orientovat podle nich.

My šli podle nich jen částečně – ze začátku moc ne, až pak dál, ale nikde jsme nezabloudili 👍.

Jaký je tam terén?

Místy je terén celkem náročný, prudké stoupání nahoru a dolů, někde jsme šli i po kamenech a někde dokonce i po schodech. Jelikož jsme si dopředu zjistili o jaký terén přibližně půjde, dle toho jsme také zvolili vhodnou obuv.

Na výlet jsme vyrazili i s pejskem a i ten celou trasu zvládl bez problému 💪, akorát u vyhlídek jsme vždy byli opatrní, přeci jen je to celkem výška.

Zvládli jsme celý okruh?

Dá se říci, že jsme to obešli hezky dokola. Člověku se to nezdá, ale jak chodí furt nahoru a dolů tak mu to celkem uteče a ani mu nepřijde, že chodí dokola.

Poslední vyhlídka

Poslední vyhlídka byla celkem vysoko a taky dost vzdálená od té předposlední, a tak nám už trochu docházeli síly 😪 (zapoměli jsme si pití), ale zvládli jsme to a došli i na tu poslední, kde jsme si užili krásný poslední výhled ze skal.

Pak už nás čekala jen cílová rovinka k autu, na kterou jsme se už ke konci těšili, hlavně tedy na pití 😅!

Odjížděli jsme skoro poslední…

Když jsme sem dorazili, bylo tu poměrně dost aut, a tak jsme si říkali, že na stezce bude celkem dost lidí, ale potkali jsme cca tak dvě rodiny a jinak nikoho, což nás mile překvapilo.

Možná tím, že přeci jen je tenhle okruh na dýl a tak je jej lepší absolvovat třeba dopoledne např. s dětmi, než takhle později nebo až k večeru, ale vše má své jisté výhody…

Měli jsme radost!

Z výletu jsme byli oba nadšeni. Po celou dobu jsme měli hezké počasí, možná že až moc hezké 😃, ale užili jsme si to parádně a každý, kdo se rád toulá po skalách a uvítá nádherné výhledy, tento výlet je TOP!

Z každé vyhlídky byl jedinečný a nádherný výhled. Na trase jsem pořídila mnoho nádherných fotografií, ze kterých jsem opravdu nadšená a těším se, až fotografie vyvolám a založím do fotoalba (vyvoláváte a vytváříte fotoalba i vy? – na toto téma, se taky chystám co v nejbližší době napsat článek 😍).


Informace, které by se mohly hodit :

  • Mapka naší trasy + místo pro zaparkování
  • Parkování i celá naučná stezka je zdarma
  • Naučnou stezku tvoří celkem 11 zastávek
  • Celý okruh měří cca 7 – 7,5 km
  • Časová náročnost okruhu odpovídá přibližně 3 h
  • Další užitečné informace na kudyznudy.cz

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvek

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Vánoční inspirace 🎄✨🎁

×