Výstava dýní v pražské Botanické zahradě | 2019

17 října, 2019

Stejně jako minulý rok tak i letos jsem navštívila Botanickou zahradu s dýněmi. Akce bývá každý rok vždy na přelomu září a října, v období podzimu 🍁🍂.

Po celé Botanické zahradě (ve venkovní expozici) jsou různě na různých místech rozmístěné a naaranžované dýně všech barev, velikostí a tvarů. Pokud tedy chcete nasát tu začínající podzimní atmosféru, doporučuji návštěvu Botanické zahrady v pražské Tróji.

Jak se dostat do zahrady?

K Botanické se nejlépe dostanete autobusem č. 112, který jede ze zastávky metra Nádraží Holešovice. Po příchodu k Botanické zahradě, je nutné si zakoupit vstupenku. Vstupenku je možné nakombinovat i se vstupem do skleníku Fata Morgana. My jsme si koupili vstupenku jen pro venkovní expozici. Jen co jsme prošli turniketem, už jsme viděli první dýně 🎃.

Kde byly dýně?

Botanickou zahradou vede několik cestiček a je jen na vás kudy se vydáte. Dýně nebyly umístěné jen podél hlavní cesty, ale byly rozmístěné opravdu všude, bylo tedy fájn projít zahradu křížem krážem jako my 😉.

Některé dýně byly pověšené, některé byly jen položené na paletách, další byly naaranžované na stolech, na zemi, některé v truhlíku, byly všude, kde to jen šlo.

Možnost občerstvení

V zahradě jsou celkem dvě občerstvení, kde je možné zakoupit něco na osvěžení nebo něco sladkého. Blízko toho se nachází i obchůdek s dárkovými předměty s motivem zahrady – pohledy, turistické známky apod.

Hlavní expozice pro focení

Místo veškerého dění, kde vznikalo nejvíce fotek ať už mé, či kohokoliv dalšího, bylo toto místo – to bylo takovým středem všeho.

Dýně s vysvětlivky

Dýně byly rozmístěné opravdu všude, i tam kde by jste to už nečekali a přeci jen tam byl vystavené.  U některých byly i cedulky s popisky, které přinášely zajímavé informace o jednotlivých dýních, např. o jakou odrůdu se jedná.

Co ještě je možné v zahradě navštívit?

V Botanické jsme strávili krásné odpoledne, při krásném slunečním počasí, bylo hezky teplo, takže vše vyšlo naprosto na jedničku. V zahradě je možné navštívit i Japonskou zahradu, ve které najdete např. několik bonsají, ale také se vám naskytne nádherný výhled na Prahu.


Informace, které by se mohly hodit:

  • Vstupné do Botanické zahrady
  • Při vstupu lze platit platební kartou
  • Do zahrady smí i vaši čtyřnozí parťáci 🐾
  • Venkovní expozici + skleník Fata Morgána, lze spojit v jednu kombinovanou vstupenku

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvek

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Vánoční inspirace 🎄✨🎁

×