Nejkrásnější vyhlídka na Karlštejn

21 března, 2018

Miluji ten pocit, když ráno vstanu, roztáhnu závěsy a z okna vidím, jak je venku nádherně bílo. V tu chvíli mi hned naskočil plán, co budeme dělat – pojedeme na vyhlídku, odkud je nádherný pohled na hrad Karlštejn.

Není čas, ztrácet čas

Když u nás napadne sníh, není čas ztrácet, čas a je třeba jednat rychle, protože u nás ten sníh nikdy dlouho bohužel nevydrží... Nasnídali jsme se, já sbalila do batohu potřebné věci, Dastíkovi jsem oblékla reflexní vestičku, aby byl dobře vidět a vyrazili jsme.

Byl to můj sen, zajet na tuto vyhlídku v zimě

Mým dalším snem, který se mi splnil, bylo vidět a nafotit Karlštejn v zimě, jak je hezky zasněžený a pokrytý bílou pokrývkou 💙.

Když jsme dorazili do vesnice Karlštejn, zaparkovali jsme na nejbližším parkovišti směrem k vyhlídce (uvedeno dole v mapce) a vyrazili na vyhlídku pěšky (přímo k vyhlídce se dojet nedá, je tam zákaz vjezdu s výjimkou jen pro lidi, kteří tam bydlí) . Od parkoviště je vyhlídka cca 15 – 20 minut pěšky.

Cesta na vyhlídku

Cesta na vyhlídku je do kopce, a proto vhodná obuv přijde vhod 😊.

Nádherný výhled na Karlštejn

Po tom, co jsme vyšli kopec, jsme uviděli nádherně na Karlštejn. Já mám tuto vyhlídku nejraději, je odtud hezký výhled v jakémkoliv ročním období 😊. Z vyhlídky vede i stezka přímo k hradu (tou jsme zatím nešli).

Na vyhlídce jsme byli i s pejskem, a ten si to tam taky užil 🐾. Miluje sníh a miluje zimu, a tak se tam taky pořádně vyřádil 😍.

Tento hrad patří mezi mé nejoblíbenější

Karlštejn je mým oblíbeným místem, kam se vždy ráda vracím. Vždy když mám tu možnost a jedu například okolo, ráda se zde zastavím.


Informace, které by se mohly hodit :

  • Odkaz na mapku
  • Parkoviště pod Karlštejnem je zpoplatněné

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvěk

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články

×