Jak jsme jeli pozorovat zatmění měsíce do Německa

28 července, 2018

Zatmění měsíce aneb nejvíc očekávaná událost v době prázdnin. Tato událost nastala 27. – 28.7.2018 a ani my jsme si tuto událost nenechali ujít. Počasí v noci bylo dost proměnlivé, i když podmínky pro sledování měly být velmi dobré.

Pozorování měsíce – Praha

Očekávání se naplnilo a nad Prahou bylo bohužel zataženo, tudíž nebylo ze začátku nic vidět, až skoro ke konci měsíc na chvilku vykoukl.

Odkud jsme pozorovali měsíc my?

My jsme zatmění měsíce z Prahy nepozorovali, náš původní plán byl se jet podívat na zatmění k Plzni/za Plzeň, ale bohužel když jsme ji autem projížděli zastihl nás déšť a bouřka, a proto jsme jeli dál a dál až jsme dorazili na Rozvadov, tam jsme zaparkovali na benzínce, aby jsme se podívali, kde se měsíc nachází. Měsíc byl krásně vidět, ale jelikož jsme byli na benzínce a tam bylo moc světla museli jsme trochu ještě popojet.

Proto jsme nasedli do auta a ještě chvilku jeli dál až jsme dorazili na hranice Německa, hned první sjezd jsme sjeli, neplánovali jsme jet ještě dál, už takhle jsme byli dost daleko než jsme původně plánovali 🌛.

Chvilku jsme hledali nějaké místo, kde bylo nejméně světla a nejlépe tma. Místo jsme našli a úplně skvělé, všude tma a žádné světlo, ideální pro focení. Byla to nádherná podívaná!


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Nový příspěvěk

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články

×