Riegrova stezka | Český ráj

4 října, 2020

Další výlet v oblasti Českého ráje, který jsme podnikli. Tentokrát na Riegrovu stezku, který jsme si naplánovali na víkend. Bohužel ten den kdy jsme chtěli vyrazit se počasí zkazilo, i když předpověď slibovala krásný slunečný a teplý víkend. Na sobotu hlásili, že má na celém území ČR pršet – u nás nakonec spadlo jen pár kapek.

Výlet jsme nevzdali, podnikli jsme ho následující den

Následující den (v neděli) jsme vyrazili a nakonec to bylo to nejlepší rozhodnutí! Počasí se nám krásně vydařilo! Bylo krásně a sluníčko hezky svítilo 🌞.

Riegrovu stezku bylo v plánu navštívit dříve

Tenhle výlet už jsem měla v plánu také nějakou dobu. Riegrovu stezku jsem si tenkrát napsala do svého Trip listu a nyní si jej mohu ✅ za splněné .

Snídaně po cestě a hurá na výlet!

Protože jsme v neděli později vstávali, rozhodli jsme se, že si snídani koupíme cestou a pojedeme rovnou směrem Semily. Tímto směrem jsme jeli už několikrát. Navštívili jsme zde například Drábské světničky, Rotštejn, Malou skálu, atd.

Příjezd do vesnice a začátek stezky

Když jsme přijeli na místo, ve vesničce Bítouchov, kde stezka začíná je bezplatné parkoviště, tam jsme zaparkovali a vyrazili za dobrodružstvím.

Cestou po naplánované trase se zastávkami na vyhlídkách

Pomocí map jsem naplánovala trasu kudy přesně po stezce půjdeme, kde je jaká vyhlídka atd. Od parkoviště jsme vyrazili po červené trase. Došli jsme asi k nejznámějšímu místu Riegrovy stezky – k visuté dřevěné lávce, ze které je krásný pohled na řeku Jizeru, která tam teče, na druhé straně byla vidět vodní brána Via ferrata, my jsme pokračovali dál po lávce po červené trase.

Dřevěná lávka je pouze kousek, pak už jsme šli přírodou.

První zastávka – první vyhlídka

Jako první jsme navštívili Böhmovu vyhlídku, na které jsme byli úplně samy a mohli si tak užít krásný výhled. U vyhlídky byla i lavička k posezení.

Kousek pod ní, je ještě jedno vyhlídkové místo, které je zaznamenáno v mapě, a tak jsme se podívali i tam.

Ledopád a tunel

Pak jsme pokračovali dále po trase, kde jsme narazili na ledopád (který je vidět hlavně v zimě). Teď to byl jen takový malinký vodopád, který skoro ani netekl, jak je málo vody.. a nakonec jsme prošli 12 metrovým vyraženým tunelem.

Celý okruh měl jeden háček…

Když jsem trasu plánovala, už dopředu jsem věděla, že tam bude malý zádrhel. Trasu jsem plánovala jako jeden velký okruh, ale od tunelu už nic zajímavého nebylo, tudíž by jsme museli dojít do vesnice Podspálov, abychom se napojili na druhou část trasy, která vede po žluté stezce.

To se nám ale nechtělo 😅 jít zbytečně takovou dálku, proto jsme se vrátili k první vyhlídce od té vyrazili svou vlastní cestou na vyhlídku u Bakala.

Naše cesta na další vyhlídku

Tamtudy, kudy jsme šli žádná stezka nevedla, to jen my jsme si ji „vytvořili“ a vyrazili 😅. Byl to strmý, prudký kopec a místy to i trochu klouzalo. Za začátku jsme si mysleli, že vylezeme jen jeden kopeček a už tam budeme, ale ne! Museli jsme ještě vylézt jeden a pak už jsme byli na stezce, která pokračovala na další místa a vyhlídky 🤗. Díky naší „zkratce“ jsme si cestu zkrátili cca o hodinu 👍.

Pak už jsme měli vyhlídku jen kousek. Došli jsme na vyhlídku, kde byla další lavička a další parádní výhled.

Tam jsme si užili spoustu legrace a nasmáli se.., ale také nám tam vznikly krásné fotky na památku 😍. Poté jsme pokračovali dál v naší trase na vyhlídky:

  • vyhlídka Moravská Jiřička
  • vyhlídka U Peršinky
  • vyhlídka Jiřička
  • vyhlídka Peretka
  • vyhlídka Kopáňka

Vyhlídka Moravská Jiřička

Vyhlídka Jiřička

Vyhlídka Peretka

Z každé vyhlídky byl jedinečný výhled

Na každé vyhlídce jsme se vždy chvilku zdrželi, pokochali se výhledem a chvíli i poseděli 🤍💚. Po cestě jsme se nikde neztratili, trasa byla velice dobře značená, takže jsme se dostali zpátky k parkovišti.

Ještě na skok k visuté lávce

Protože jsem si chtěla udělat ještě pár snímků visuté lávky, vrátili jsme se na začátek stezky. Pak jsme se už jen vrátili k autu a vyrazili směr domov.


Informace, které by se mohly hodit:

  • Mapka vyhlídek
  • Parkování ve vesnici Bítouchov je zdarma
  • Další užitečné informace na kudyznudy.cz

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články ✨

×