Východ slunce na Petříně | 2019

17 dubna, 2019

Poslední den v březnu jsem vyrazila na východ slunce na Petřín. To vstávání byl boj, ale stálo to za to!

Brzká cesta na Petřín

Jelikož od centra Prahy nebydlím daleko, nemusela jsem až tak brzy vstávat. Ráno mi zazvonil budík a já ještě v posteli přemýšlela, zda jet nebo ne. Nebyla jsem si jistá, zda je dnes ten pravý den, jít na Petřín a pozorovat východ slunce. Nakonec jsem vstala, oblékla se a vyrazila na autobus.

Dorazila jsem na Újezd, už se pomalu začalo rozednívat a tak jsem vyrazila hledat nějaké místo. Cestou jsem zahlédla pár fotografů, kteří také čekali na východ slunce.

Hledání vhodného místa

Na Petřín jsem dorazila brzy, počítala jsem s tím, že budu muset najít nějaké místo a také na to místo dojít, proto jsem si nechala cca půl hodinky rezervu.

Nejprve jsem si stoupla jakoby doprostřed, odkud jsem měla krásný výhled dolů na Prahu a na Žižkov, sluníčko mělo vykouknout až v 6.42 a tak jsem zatím pozorovala tu začínající krásu na obloze.

Moment na který jsme všichni čekali

Pomalu přicházel ten moment, na který jsme všichni, kdo na Petříně touto dobou byl čekali. Předtím než však začalo to krásné „představení“ jsem se přesunula blíže k Petřínským sadům do vyšších míst, odkud byl parádní výhled!

Sluníčko pomalu začalo vykukovat a stoupat nahoru. Byla to krásná podívaná. Netušila jsem jak nádherný je výhled z Petřína při východu slunce. A to na všechny strany, jak na Pražský hrad, na Žižkov a vlastně na celou krásnou Prahu.

Když už bylo sluníčko nahoře, představení tím však neskončilo, pokračovalo dál v nádherných barvách a dále zdobilo oblohu. Ráno v Petřínských sadech je opravdu kouzelné, je tam krásný klid, oblohu zdobí krásné, veselé barvy a příroda tam doslova čaruje. V okolí můžete slyšet ptáčky, jak krásně štěbetají a občas taky cvakat foťáky ostatních fotografů 😅.

Poslední výhled

Po tom, co jsem skončila s focením v Petřínských sadech, Petřín jsem ještě neopustila, vyrazila jsem ještě na jedno místo, ze kterého byl taky krásný pohled, hlavně na pražské věžičky.

Mám radost!

Byl to opravdu krásný zážitek a jsem ráda, že jsem nakonec ráno vstala a vyrazila. Věřím tomu, že to nebylo naposledy, třeba příští rok vyrazím zas! A ne třeba jen na Petřín, ale třeba na Karlův most a na další nádherná místa odkud je krásný výhled.


Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

O mně

Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

⬇ Sledujte mě ⬇

Nový článek ✨

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

💕 Valentýnská inspirace 💕

×