Zima v Praze a bílá nadílka

6 března, 2021
Pohled na Pražský hrad v zimě

Zima oficiálně stále ještě neskončila (dle ročního období) a já ji stále nemám dost. Zimu miluji a nejvíc tehdy, když je sníh! Ještě v únoru nás počasí pěkně překvapilo a přineslo s sebou nádhernou bílou nadílku. Jen škoda, že si „trochu spletlo“ datum a nebylo takhle na Vánoce. Ale nevadí, já byla ráda za to, že vůbec něco napadlo, ale nečekala jsem tedy, že toho napadne tolik a bude ještě taková zima!

Kdy a kolik sněhu u nás bylo?

První sníh (teda jen poprašek) u nás napadl 6. ledna, o den později už toho bylo značně víc, takže šlo už i sáňkovat nebo dokonce vyrazit na běžky. My s Dastíkem šli do sněhu hlavně blbnout. On sníh miluje 😍🐾, ale to už jste si mohli přečíst v článku -> Můj čtyřnohý parťák.

Bylo 10. ledna a u nás se stále sníh držel, ale furt ho nebylo tolik, takže jsme vyrazili na jeden zimní výlet na Šumavu.

Sníh se stále držel, průběžně i sněžilo, takže ho přibývalo a přibývalo! Kdo mě sleduje na Instagramu tak mohl vidět pár fotek ve feedu nebo v uložených stories 🤗 z našich dnů a řádění ve sněhu 🐾. Dokonce jsme s Dastíkem cvakli 📸 i pár fotek na samospoušť (díky za něho 😅).

Pak to na chvíli všechno roztálo a pak zase nasněžila pohádka 🤍 a protože se sníh držel překvapivě i v centru, vyrazila jsem na menší procházku po Praze.

Přivstat se opravdu vyplatí!

Sama z vlastní zkušeností vím, že je to vždycky boj, se brzy ráno vyhrabat z postele a někam vyrazit. Ale potom jsem vždy strašně ráda, že jsem se nedala a opravdu vstala. Má to opravdu své výhody 🤗. Například na jaře -> východ slunce na Petříně ❤, ale i tentokrát.

Karlův most, jsem snad nikdy se sněhem nevyfotila, možná pro to, že vždy když sníh napadl, v centru Prahy se moc neudržel a hned roztál, ale tentokrát tím, že byla pěkná zima, tak se udržel, ale kosa byla teda pěkná! 🥶

Na to, že jsem na Karlův most dorazila okolo 10 hodiny tam nikdo nebyl, až na pár výjimek. Když to srovnám s tím, jak K. most bývá přelidněn tak teď byl doslova prázdný! Byla jsem překvapená, že jsem tam skoro sama, nikdy se mi to totiž nestalo. Je teda pravda, kdo by se v takové zimě, když bylo mínus hrnul ještě tak brzy na procházku po Praze. Ale my co rádi fotíme, by jsme pro to udělali vše 😎, alespoň si můžeme památky pořádně a krásně vyfotit (to se nám jinak za normální situace moc nepovede…).

Most jsem přešla z jedné strany na druhou (od Malostranského náměstí až na Staroměstské náměstí), později i pak cestou zpět. Na Pinterestu jsem si našla nějaké lokace, ze kterých jsem třeba ještě nikdy nefotila, jen tak pro inspiraci, abych měla 😊, a narazila na tento krásný pohled. Ten je hned u Staroměstské mostecké věže.

Uličkami jsem se prošla až na Staroměstské náměstí, které bylo též úplně vylidněné. Je to strašný nezvyk, když tahle místa znám plná a nikoliv prázdná. A tak jsem se alespoň mohla podívat na Mariánský sloup, který tam nyní je.

Škoda, že sníh na náměstí už byl shrnutý, jinak by to tam vypadalo fakt kouzelně. Pak jsem se vrátila stejnou cestou zpátky přes most až k Čertovce. To už na mostě bylo lidí trošku víc, ale furt se to dalo. Navíc začalo vykukovat sluníčko 🌞.

Od Čertovky jsem pak došla až Pražský hrad. Trošku jsem se prošla a cestou do kopce, jsem se pěkně zahřála. I když jsem byla teple oblečená, zima i přes to prudila, hlavně teda do konečků prstů…

Z Pražského hradu byl hezký výhled na zasněženou Prahu. Střechy byly krásně pokryté bílou pokrývkou a vše mělo takovou nádhernou zimní atmosféru a sluníčko se k tomu ještě přidalo.

U Zámeckých schodů jsem se chvilku zastavila a hledala ten správný úhel na fotku 📸. Ještě, že tam nikdo moc nebyl, vždy jsem popošla kousek nahoru nebo kousek dolů a hledala tak dlouho, až jsem nakonec našla místo, odkud mají všichni tak hezké fotky 😅. Stačilo se podívat trošku výš než jsem stála, a tam je taková „vyhlídka“ a tam bylo to místo 😍.

Po Zámeckých schodech jsem pak sešla dolů. Foťák jsem si radši uklidila, protože to na schodech pěkně klouzalo.. Byla jsem docela vymrzlá 🥶, chtěla jsem jít ještě na Letnou, ale to už by byl vážně ze mě sněhulák, tak jsem ještě na rychlo zašla na Malostranskou náplavku, kde čekalo tohle překvapení.

Nutrie říční. Vůbec se nebáli a to jsem u nich byla celkem blízko. Když mi jedna z nich šla „obdivovat foťák“ trochu jsem se bála i já 😅, ale nakonec všechno v pohodě. Ale byly krásné! Nejprve jsem viděla jen jednu a pak připlula druhá, vypadalo to jako na maminku s mládětem.

No a tam jsem se zasekla taky pěknou dobu 😅, protože to se taky jen tak nevidí, tady u nás v Praze každý den. Ale četla jsem, že se tu celkem přemnožili tak je možné, že je potkám příště někde zas 🙈.

Co vy a zima?

Co vy a procházky v zimním období, máte rádi? Pokud ano tak radši přírodou nebo i městem? Myslím, že tohle bude můj poslední článek na téma zima, pokud nás tedy počasí ovšem nepřekvapí a nebude ještě sněžit jak někde říkají 🙈. Ale přiznám se, že by mi to vůůbec nevadilo, ale muselo by nasněžit 😃, ale už se také těším na jaro na kytičky a na sluníčko 🌞🌷.


16 Komentáře

 • Another Dominika 7 března, 2021 at 13:54

  Zasněžená Praha je nádherná, je mi líto, že jsem ji neviděla na vlastní oči 🙂 Já sice zimu moc ráda nemám, ale procházky mi ani během zimy nevadí 🙂

  • Jájuška 7 března, 2021 at 17:36

   To je škoda, tak snad to vyjde příště 🤗🤍

 • Eliška 7 března, 2021 at 16:17

  V Praze jsem byla naposledy v létě, a zasněženou jsem ji asi nikdy neviděla. Takže děkuju za ochutnávku! Fotky se povedly!
  Já vždycky říkám, že zimu ráda nemám… Ale má to taky něco do sebe! Letos u nás bylo opravdu hodně sněhu (bydlím na vesnici skoro na Šumavě), a musím říct, že jsem si to vážně užila! Sáňky, oteplováky a jedeš 😀
  Ale teď už bych teda ráda přivítala jaro…

  • Jájuška 11 března, 2021 at 13:25

   Mockrát děkuji ❤, jsem ráda, že se fotky líbí 🤗. Páni tak na Šumavě jste museli mít nádherně, to ti úplně závidím 🙈, hlavně že jste si to užili 🤗. Jaro dorazí snad už za chvilku 🌷🌞.

 • Tereza 8 března, 2021 at 5:01

  Já moc zimní člověk nejsem, vždy se už těším na jaro, teplo, delší dny :D. Ale zima na horách se mi líbí, i když mi stačí jen párkrát a pak už bych raději teplo :D. Vylidněnou Prahu bych taky chtěla vidět :). Moc krásné fotky a ta nutrie? 😀 Asi bych se taky bála o svůj foťák :D.

  • Jájuška 8 března, 2021 at 16:01

   Je pravda, že už jsem se také smířila s tím, že sníh už nebude 😅 a začínám též vyhlížet jaro 🌷. Mockrát děkuji ❤. Já se té nutrie taky ze začátku bála, jestli mi třeba něco neudělá 😃, ale pak ze mě strach opadl a nechala jsem ji přijít skoro až ke mě 🙈.

 • Alexandra 8 března, 2021 at 12:27

  Wau, vážne prekrásne fotky. Moc sa ti podarili. A som ti vďačná, že si mi takto priblížila Prahu. Už som tam veľmi dávno nebola a chýba mi. Je to krásne mesto.
  Čo sa týka zimy, ja som skôr na teplé počasie a preto sa neviem dočkať jari. Už mám doma krásnu kyticu tulipánov, ktoré mi navodzujú túto atmosféru.

  xxAlexandra z MS ALWAYS LATE

  • Jájuška 8 března, 2021 at 16:03

   Mockrát děkuji ❤. Jsem ráda, že jsem ti ji mohla přiblížit a ukázat pod bílou pokrývkou 😊🤗. Jaro/léto je vždy prima – dlouhé dny, sluníčko, teplo, kytičky atd. 😍 Už se taky těšíím 🤗.

 • WantbefitM 11 března, 2021 at 9:14

  Přiznám se, že já zimu vůbec nemám ráda. Sníh mi nevadí v případě, když můžu na lyže nebo na zimní brusle. Jinak mě to pěkně prudí.. 😀 Jo a ještě na Vánoce! 😀 Jinak mě sníh a zima nechává chladnou. Ale chápu, že si někdo v těch zimních procházkách libuje 🙂

  WantBeFitM

  • Jájuška 11 března, 2021 at 13:22

   To nevadíí 🙂. Na Vánoce je to kouzelné, dodá to tomu tu správnou atmosféru, škoda, že minulý rok se to nepodařilo a napadlo až po.. Ale už se taky začínám těšit na jaro, teplo, sluníčko, kytičky atd..🤗

 • Verča 12 března, 2021 at 9:57

  Praha je krásná v každém ročním období, ale ta zima má něco do sebe 🤍 Mě nejvíc pobavilo, jak se letos běžkovalo na Karlově mostě 😀 Co lidi nedokážou vymyslet.. :))

  • Jájuška 12 března, 2021 at 17:19

   To ano, zasněžená Praha má své kouzlo 🤍. I mě, v životě by mě to nenapadlo 😅, že bych něco takového na Karlově mostě mohla vidět 😅🙈, ale jak píšeš, co ty lidi nedokážou vymyslet 🙈.

 • Petra 12 března, 2021 at 14:51

  Achjo, ta naše krásná Praha. Moc hezké fotky i článek celkově. Já zimu úplně nemusím a když už teda tak ji mám ráda, když je pořádná. Kopa sněhu a ne břečka, která u nás bývá. Poslední roky mě vždy mrzí hlavně to, že nejsou Vánoce na sněhu, protože co si budeme on ten sníh tomu vždy dodá takovou lepší atmošku.
  Ale procházky miluju ať je jakékoliv roční období. (Jen na zimě nemám ráda to navlíkání milionu věcí na sebe 😀 ale od letoška se snažím „otužovat“ ..tím smyslem, že se snažím nechodit tak navlíkaná abych si zvykla a při nějakém menším stupni hned nemrzla)

  • Jájuška 12 března, 2021 at 17:29

   Mockrát děkuji ❤. To ano, taky mě to vždy zamrzí, protože jak píšeš, ten sníh tomu vždy dodá takovou kouzelnou atmosféru a já mám opravdu pocit, že jsou Vánoce, bez něho to prostě není ono..😔. To znám, kolikrát se pak cítím jak sněhulák, když mám několik vrstev oblečení na sobě 😅🙈.

 • Blogerka Klárka 14 března, 2021 at 12:47

  Fotky jsou krásné, hned bych se tam prošla. Tak třeba někdy, až to povolí, další zimu. Vypadá to kouzelně. 😊

  Blogerka Klárka

  • Jájuška 14 března, 2021 at 17:51

   Mockrát děkuji ❤. Byla to krása pohledět a ještě větší to vidět na živo a spojit to hezky s procházkou 🙂.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  O mně

  O mně

  Vítám Tě na svém blogu. | Ráda výletím 🏞|fotím📸| a 🌲|toulám se přírodou🐾|🤍|cestuji s láskou|❤️|. Najdeš tu různé střípky, radosti, zážitky a inspiraci✨|. Mé motto zní: 𝒩𝑒𝓋𝑒𝓇 𝓈𝓉𝑜𝓅 𝒹𝓇𝑒𝒶𝓂𝒾𝓃𝑔.

  ⬇ Sledujte mě ⬇

  Nový článek ✨

  Nejnovější příspěvky

  Archív příspěvků

  💕 Valentýnská inspirace 💕

  ×