Jablečný mřížkový koláč | Recept

16 září, 2020

Tohle je můj druhý v pořadí nejoblíbenější moučník – 🍎🍏 jablečný koláč 🍎🍏 . První je totiž štrůdl, to je taková klasika. Ale proč je u nás tento koláč taky nejoblíbenější? Protože je během jedno dne (někdy ani to ne) pryč! Doslova se po něm jen zapráší.

Tip na recept

Inspiraci a recept mám z této stránky. Je tam dokonce i video-postup, který jsem shlédla, když jsem koláč dělala úplně poprvé. Teď už vím jak na něj a upečený ho mám během chvilky.

Z dostupných surovin

Další výhodou je, že je z dostupných surovin, které máme všichni vždy doma, já akorát musím většinou dokoupit jablíčka 🍎🍏 .

U zdobení se meze nekladou…

U koláče můžete být i kreativní a netvořit jen proužky – mřížku. Já si například někdy vezmu vykrajovátka a vykrajuji různé tvary 😊.

Tak co, zkusíte ho taky? 😊 Určitě mi dejte vědět do komentářů, jak se povedl a jak vám chutnal. Můžete připsat i své tipy na jablečné moučníky, ráda vyzkouším i něco jiného 🥮🥧.


No Comments

Leave a Reply

Úvod

Úvod

Blog o tipech na výlety po České republice, které jsou vhodné i pro pejsky🐾! Články jsou doplněné fotkami z míst 🙂, ale také o tipy, zkušenosti a zážitky. Doufám, že se vám bude na blogu líbit a že vás svými články budu inspirovat k navštívení a poznávání krásných míst.

Sledujte mě

Odebírejte blog e-mailem

Chcete být informováni o novém příspěvku?
Zadejte váš e-mail a potvrďte.

Nový příspěvěk

Nejnovější příspěvky

Archív příspěvků

Oblíbené články

×